Baza wiedzy

Dokumentacja to podstawa!

Żeby móc użyć popularnej frazy RTFM (read the "friendly" manual), ktoś musi ową dokumentację najpierw napisać. Baza wiedzy to miejsce, w którym staramy się zebrać wszystkie informacje dotyczące budowy, użytkowania, konserwacji, modyfikacji i potencjalnej rozbudowy Nettigo Air Monitora. Mamy nadzieję, że zasoby tu zgromadzone do czegoś się przydadzą :)

Jak zapewne wiesz, NAM jest dość młodym i bardzo dynamicznie rozwijanym projektem. Jako, że jest to konstrukcja Open Source / Open Hardware, publiczna dokumentacja jest bardzo ważna. Staramy się aby była aktualna, ale miej na względzie, że nie zawsze nam to wychodzi. Pisanie dokumentacji i tworzenie poradników zajmuje dużo czasu.

Dział jest w trakcie tworzenia. Jeżeli masz pytania, na które nie ma tu jeszcze odpowiedzi, zapraszamy na Forum Koduj dla Polski.

Instrukcje lutowania i montażu

Nettigo Air Monitor - Seria 0.3

Nettigo Air Monitor - Seria 0.2

  • NAM 0.2.2:
    • Lutowanie płyty głównej 0.2.2 [w opracowaniu]
    • Instrukcja montażu czujnika w wersji 0.2.2 [w opracowaniu]
  • NAM 0.2.1:

"Rurak" / Zestaw Sensor.Community (Luftdaten)

Inne powiązane projekty

Pierwsze Kroki po zmontowaniu:

Gdy czujnik jest już zmontowany, możemy przystąpić do działania.

Technikalia

Plany konstrukcyjne / schematy / płytki PCB:

Kwestie techniczne:

  • Zasilanie Nettigo Air Monitor - czym i jak zasilać czujnik
  • Licencje - czyli na na jakich warunkach można kopiować sprzęt, modyfikować firmware i korzystać ze zgromadzonych tu materiałów.

Historie zmian:

Budowa - Listy części (BOM):

Gotowe zestawy możesz kupić w nettigo.pl. Możesz też samodzielnie zebrać wszystkie komponenty. Zadbaliśmy o to aby listy części (Bill of Materials) były kompletne do ostatniej śrubki:

Firmware NAMF

NAMF to oprogramowanie wgrywane do mikrokontrolera ESP8266, który jest sercem Nettigo Air Monitora. Kod NAMF-2019 w około 90% bazuje na niemieckim projekcie luftdaten.info / Sensor Community. Obecnie przepisujemy firmware na nowo i wprowadzamy sporo zmian. Powstała w ten sposób gałąź NAMF-2020 zawiera coraz więcej naszego autorskiego kodu. Firmware jest aktywnie rozwijany, dodawane są nowe funkcje. Historię zmian można śledzić w serwisie github.


Ostatnia aktualizacja: 23-08-2021