NAM HECA 0.3.2 - lutowanie

Poniższa instrukcja dotyczy czujnika Nettigo Air Monitor w wersji 0.3.2. Jeżeli masz inną wersję, poszukaj stosownej instrukcji w dziale Baza wiedzy. Ogólna zasada lutowania i montażu jest wspólna dla wszystkich czujników - różnią się szczegółami.

Lutowanie modułu HECA z zestawu NAM 0.3.2

Skoro tu jesteś, zakładam, że płyta główna NAM jest już polutowana. Zatem nie będziemy się powtarzać. Jeżeli potrzebujesz, to po listę potrzebnych narzędzi, zagadnienia BHP i metody lutowania odsyłam Cię do stosownego poradnika.

W tym poradniku opisaliśmy jedynie proces lutowania. Montaż mechaniczny jest opisany w oddzielnym poradniku.

Poczwórny kolorowy kabel ze wtyczką należy przylutować tak jak na zdjęciu.

  • Czarny kabel - GND
  • Czerwony kabel - 3V3
  • Biały kabel - SDA
  • Żółty kabel - SCL

W dalszej kolejności przylutuj dwa 10 centymetrowe kable zasilające. Czerwony do złącza PTC, czarny do GND. Całość powinna wyglądać następująco. Sprawdź jeszcze raz czy kolejność wszystkich kabli się zgadza. To dobry moment na obcięcie wystających z drugiej strony końców przewodów.

Skróć kable grzałki, tak jak na zdjęciu. Zdejmij izolację z przewodów na długim odcinku. Ułatwi to lutowanie. Czarną izolację możesz zdjąć praktycznie do tych bordowych rurek. Na zdjęciu zostawiliśmy odrobinę czarnego, aby było widać, że faktycznie tam była :)

Końce grzałki przełóż przez otwory złącza PTC HE. Następnie rozegnij je na boki i przylutuj. Obetnij wystające końcówki lutowanych przed chwilą przewodów.

Twoje dzieło powinno wyglądać tak jak na zdjęciu powyżej.


Ostatnia aktualizacja: 11-03-2020