Własnoręcznie zbuduj czujnik smogu!

Zestaw do samodzielnego montażu

Zestawy komponentów do budowy Nettigo Air Monitora możesz kupić w Nettigo. Masz wtedy pewność, że znalazło się w nich wszystko co potrzebne. Ale nie jest to jedyna droga. Zestaw możesz również skompletować samodzielnie, bazując na liście potrzebnych materiałów, którą znajdziesz w dziale Baza wiedzy.

Którą wersję wybrać?

O! I to jest bardzo dobre pytanie. Dużo zależy od tego co planujesz robić. Jaki masz budżet. Na jakie kompromisy się godzisz. Poniżej znajdziesz krótki opis charakteryzujący każdy zestaw. Obecnie w sprzedaży mamy 3 różne wersje:

Projekt Luftdaten.info - od niego wszystko się zaczęło. Płytka z mikrokontrolerem, dwa czujniki, trochę kabli. Jest to zdecydowanie najtańszy zestaw. Jego zaletą jest to, że budowa nie wymaga lutowania. Czujnik działa jak należy i mierzy smog. Zamyka się go w dwóch kolankach hydraulicznych 75mm.

Nettigo Air Monitor serii 0.2 - Udoskonalona wersja zestawu Luftdaten. Dodana została płytka drukowana, więcej wyjść, możliwość podłączenia grzałki, dodatkowych modułów, GPS, itp. Wymaga lutowania. Wszystko porządnie się trzyma. Obudowa identyczna jak w przypadku zestawu powyżej.

Nettigo Air Monitor serii 0.3 - na dzień dzisiejszy nasze "oczko w głowie". Budowa modułowa, czyli pełen wypas pod względem rozbudowy i rozszerzania funkcjonalności. Czujnik zamknięty w profesjonalnej obudowie. Posiada inteligentnie sterowaną grzałkę, możliwość montażu wyświetlacza.

Jak to zbudować?

Pierwszy zestaw zbudujesz korzystając z instrukcji na stronie projektu Luftdaten.info.

Montaż Nettigo Air Monitor serii 0.2 został dokładnie opisany na blogu Starter Kit. Umieściliśmy tam dużo zdjęć i opis krok po kroku.

Instrukcja montażu Nettigo Air Monitor serii 0.3 znajduje się w dziale Baza wiedzy.


Ostatnia aktualizacja: 27-02-2019